אודות המיזם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

סבתוש להשכרה הינו מיזם חברתי המציע תשובות יעילות ומועילות להתמודדות עם בעיה חברתית מורכבת ביותר. תחושת מימוש השליחות החברתית והאלטרואיזם של סבתוש להשכרה תורמת להתפתחות הכלכלית מכיוון שהיא יוצרת ערך כלכלי וחברתי על ידי פיתוח תעסוקתי, שירותים ורעיון חדשני ויצירתי לקידום ההון החברתי, קידום שוויון וצדק חברתי בארץ ובעולם.

מיזם שמביא סטנדרטים וכללי משחק חדשים

כפי שמצוין לעיל, המגמה לעשות כן מצד המדינה או מצד המעסיקים לא נראית באופק, שהרי מעסיק שאינו מתוגמל בעבור העסקת נשים בנות 50+ יעדיף להעסיק נשים צעירות ובעלות השכלה גבוהה יותר, שהרי אין לו כל אינטרס או תמריץ המעודד אותו לפעול אחרת והמדינה מצידה לא תמהר להוציא 3.5 מיליארד שקל בשנה. בהיעדר פתרונות אחרים הולמים, נאלצות הסבתוש להסתפק בפתרונות שמספקת להם המערכת הקיימת: מחלקות הרווחה, ביטוח הלאומי, עבודה בשכר מינימום, במשמרות או קצבת זקנה דלה.

במקום שבו אוכלוסיית הנשים בנות 50+ מסתגלות למצב, מציע פורטל סבתוש להשכרה פלטפורמה מנצחת, של שינוי מהותי ומשמעותי בעל השפעה רחבת היקף וארוכת טווח בעל סטנדרטים וכללי משחק חדשים, ההמצאה, החדשנות, עצם היותה הקטליזטור להתקדמות ולקדמה הטכנולוגית והאישית, חשיבה יצירתית ופתרון חדשני מביא אותנו מדי יום לרצות להרחיב את פעילות הפורטל על מנת להגיע לחשיפה מרבית, כך שיותר משפחות ויותר סבתוש יחשפו אליו וירצו לסייע זו לזו בהדדיות.

ההזדמנות לשינוי כבר כאן!

השוק הישראלי מציע בהדדיות שתי סוגי אוכלוסיות המשוועות זו לזו. משפחות המשוועות לדמות הסבתוש בבית, כל אחת מסיבותיה המוצדקות לעיתים, הסבתוש המשפחתית גרה רחוק, או שאינה יכולה להתפנות בדיוק בימים ובשעות שהילדים ביקשו (בל נשכח שהסבתוש היום, גם הן נמצאות בפעילות סביב השעון). לעיתים הסבתוש המשפחתית הייתה מבוגרת ונפטרה ודמות הסבתוש במשפחה חסרה, לאו דווקא בעזרה וסיוע, אלא בעצם נוכחותה בחיי המשפחה, בארוחת הערב המשפחתית, באפיית עוגת יום ההולדת או במרק החם שאין שני לו. הסבתוש משוועת לקשר באותה מידה לפחות, הרצון להיות שייכת, להיות חשובה ומועילה, הרצון להתפרנס בכבוד ולתרום למשפחה המחבקת מביאה גם את הסבתוש וגם את המשפחות להירשם בהמוניהן לפורטל סבתוש להשכרה.

התחברות למערכת