ההשלכות של המשבר הבריאותי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

למגפת הקורונה שהכתה בישראל ובעולם בשנה האחרונה יש מגוון השלכות, כמעט אף אחת מהן לא חיובית. השלכות כלכליות, חברתיות ותרבותיות נהיו חלק בלתי נפרד מההשכלה החמורה ביותר: המשבר הבריאותי שפקד את ישראל ואת שאר מדינות העולם בהן התפשט וירוס הקורונה. למרבה הצער, בישראל יש כבר למעלה מ 5000 נפטרים בעקבות נגיף הקורונה והמספר כנראה עוד יעלה. אז מה קורה מבחינת מודעות אבל במצב כזה של מספר נפטרים גדול מדי יום?

מודעות אבל באינטרנט הופכות לדבר שבשגרה

כיום אין כמעט נפטר, מקורונה ובכלל, שמשפחתו לא מוציאה מודעת אבל בעקבות הפטירה שלו. מודעות אבל נועדו כדי לנצור את זכרו של הנפטר ולהוקיר אותו אך ברמה הפרקטית הן נועדו גם כדי להודיע לכמה שיותר אנשים בו זמנית אודות הפטירה, זמני הלוויה ומיקום השבעה. אם פעם בתקופה של משבר בריאותי מדור מודעות האבל בעיתון היה מתמלא במהירות, הרי שכיום יותר אנשים בוחרים לפרסם מודעת אבל באינטרנט, אשר לה יש כמה יתרונות: ראשית, מודעת אבל באינטרנט מסוגלת להגיע למספר גדול של אנשים בבת אחת ובכך ליידע את כל מקורבי הנפטר על הפטירה. שנית, אתרים המפרסמים מודעת אבל באינטרנט מציעים פעמים רבות לייצר מודעת אבל חינם. מודעה חינמית מחליפה את הצורך בפניה לבית דפוס ותלות בזמינות העובדים להפיק כמות גדולה של מודעות אבל, זמינות שיורדת משמעותית ככל שמחריף המשבר הבריאותי ויש יותר נפטרים שמשפחותיהם רוצים להדפיס עבורם מודעות אבל. מודעת אבל חינם תורמת גם לחיסכון משמעותי בעלויות ומאפשרת להקצות משאבים כספיים להיבטים אחרים בארגון לוויה ובפרידה מאדם אהוב.

לצד המשבר הבריאותי יש כאמור גם משבר כלכלי

עוד יתרון של מודעת אבל חינם, הוא שכל אחד יכול להכין אותה ללא עלות – מה שחשוב במיוחד בימים אלו בהם מתלווה למשבר הבריאותי גם משבר כלכלי חמור. מודעת אבל באינטרנט נגישה לכולם וכל אחד יכול להכין אותה בלי קשר למצבו הכלכלי. זה מאפשר גם ליחידים ומשפחות שנפגעו מהמשבר לכבד את יקיריהם ולהכין להם מודעת אבל בקלות ומבלי להיכנס להוצאות כספיות.

איך מפרסמים מודעת אבל באינטרנט?

יש כמה אתרים שמציעים שירות של מודעת אבל בחינם ובדרך כלל חיפוש מהיר בגוגל יוביל לאותם האתרים, שמציעים ממשק קל ונוח לשימוש. את המודעה שיוצרים אפשר גם להדפיס ולהשתמש בה כמודעת אבל סטנדרטית וגם להפיץ ברשתות החברתיות וכך להודיע על הפטירה.

* מטעמי נוחות הכתיבה בלבד, חלק מן הכתובים מנוסחים בלשון זכר, אך הם מתייחסים, כמובן, לגברים ונשים כאחד . אנו מאמינים בשוויון זכויות מלא ואיסור אפליה תעסוקתית.
*הדברים האמורים נכונים במקרים רבים, אך אין בהם בכדי להוות שידול, הכוונה או יעוץ אישי ומומלץ לבחון כל מקרה לגופו.
*כל הזכויות שמורות. נשמח לשתף ידע מקצועי זה עם כל מי שנזקק לו. עם זאת, אין להעתיק, לשכפל, ו/או לבצע בדברים האמורים כל שימוש אחר ללא אישור מפורש בכתב מטעמנו.

עוד מעולמות התוכן של סבתוש להשכרה

התחברות למערכת